Tuesday, November 1, 2022

Tranzytywność działania U(m,n) w zamierzchłych czasach

 Zamierzchle czasy to rok 1963. Wtedy to wyszła drukiem monografia I.K. Hua "Harmonic Aanalysis of Functions of Several Complex Variables in the Classical Domains".


My tranzytywność otrzymaliśmy dzięki konektorom. Konektor t(Z,Z') przeprowadza Z' w Z. Jawnej postaci tego konektora jeszcze nie mamy, liczę ją dopiero, ale mamy przepis na niego: to pierwiastek kwadratowy z JJ'. Zresztą dla samej tranzytywności wystarczy nam jawna postać konektora t(Z,0). Wtedy z Z' do Z przechodzimy przez t(Z',0)t(Z,0)*. A tej macierzy jawną postać mamy.

Hua dowodzi tranzytywności używając nieco zmodyfikowanego  SVD ("It is known that ..."). Robi to tak (on buduje transformację przeprowadzającą dowolne Z=P w Z=0):

Zamiast sprzężenia hermitowskiego Hua używa osobno transpozycji (prim) i sprzężenia zespolonego (kreska). To jego "satisfying the relations..." to to samo co nasze warunki na U(m,n).

Zabieram się do liczenia t(Z,z').

No comments:

Post a Comment

Thank you for your comment..

Lie Sphere Geometry Part 13: Representing oriented spheres and planes in R3 by points of the Lie quadric Q and Q+

  The 9th of May is a Victory Day We start with the spheres. Spheres In Part 11 Proposition 1, using the inverse stereographic projection,...